Konkurs na najpiękniejszą WALENTYNKĘ rozstrzygnięty!

    W   WALENTYNKOWYM   konkursie  prowadzonym na terenie naszej szkoły w miesiącu lutym wzięły udział dzieci z klas I-III. Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennej walentynkowej dekoracji   dowolną techniką,  z dowolnych materiałów. Jury konkursowe zwracało uwagę na pomysłowość wykonania prac, ale przede wszystkim samodzielność.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I MIEJSCE

Natalia Grzelewska – klasa I A

Monika Kaźmierczak- klasa III A

II miejsce

Jagoda Witek – klasa I A

 

Wyróżnienia zdobyli:

Lena Napierała- klasa I A

Zuzanna Rosa – klasa I A

Michalina Pawłowska- klasa II A

 

        Dziękując dzieciom za udział w konkursie zachęcam do aktywniejszej działalności artystycznej w następnym roku.

                                                           Renata Krzemińska

Wyniki Szkolnego Konkursu Języka  Angielskiego „ Vocabulary Master”.

 

 Wzorem lat ubiegłych  dzieci z klas II i III walczyły o tytuły Mistrza i Wicemistrza słówek angielskich. Test leksykalno-gramatyczny, który wypełniali uczestnicy nie należał do łatwych. Sprawdzał stopień opanowania   słownictwa , struktur gramatycznych oraz posiadania kompetencji językowych  wykraczających poza obligatoryjny materiał. Po wnikliwym  sprawdzeniu testów konkursowych przyznano następujące tytuły:

 

W klasie II :

Michalina Pawłowska- MISTRZ

Filip Brykarczyk-Gryczka –WICEMISTRZ

Wysoki wynik uzyskał także Leon Skomra, który znalazł się tuż za wicemistrzem.

 

W klasie III:

Aleksandra Wierzchowska-MISTRZ

Alicja Galas- WICEMISTRZ

Wysoki wynik zasługujący na wyróżnienie uzyskał Franek Śmiałek.

 

Gratulujemy tytułów oraz doskonałych wyników. Zachęcamy do udziału w konkursie za rok.

 

Powodzenia!

 

                                                                                                                                                                                         Renata Krzemińska 

Sukces w Międzyszkolnym Konkursie dla klas III „Łamigłówki Mądrej Główki”

W dniu 20 marca w Szkole Podstawowej w Buku odbył się II etap Międzyszkolnego Konkursu dla klas III „Łamigłówki Mądrej Główki”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III: Zosia Bogin, Daria Kańduła i Witek Baumann.
Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznej edycji konkursu I miejsce zajęła Zosia Bogin.
Serdecznie gratulujemy!
Natalia Fagasik

Wyniki konkursu  recytatorskiego pt. Łamańce językowe 

W dniu 21 marca z okazji Światowego Dnia Poezji został zorganizowany po raz piąty szkolny konkurs językowy pt. Łamańce językowe. Jury reprezentowało grono pedagogiczne : p.Katarzyna Kłak, p.Malwina Tomkowiak, p.Małgorzata Zeuschner , p.Joanna Majewska oraz p.Krystyna Dziurzyńska – bibliotekarz z Punktu Filialnego Biblioteki Publicznej.
W konkursie wzięło udział 27 uczestników. Uczniowie rywalizowali w dwu kategoriach wiekowych:
Klasy IV-VI
Wyróżnienia otrzymali:
-Weronika Bugaj, klasa VI ,,Smutny koniec pogoni za befsztykiem” K.Jerzykowska
-Adrian Boiński, klasa V ,,Zegarek”Ł. Dębski
Kolejne miejsca zajęli:
I miejsce –Piotr Wojtkowiak, klasa V ,,Wszystko przez nazwisko” K.Jerzykowska
II miejsce – Julia Kańduła,  klasa VI ,, Tajemnicza prządka” K.Jerzykowska
III miejsce- -Filip Mądry, klasa VI ,,Podchmielony trzmiel” K.Jerzykowska
Klasy VII-VIII
I miejsce –Zofia Skomra,  klasa VII ,,Ballada o trzęsących się portkach” K.I.Gałczyński
&Wiktor Walerowski, klasa VIII ,,Koń w teatrze” K.I.Gałczyński
II miejsce-Kacper Matuszewski, klasa VII ,,Ballada o trzęsących się portkach” K.I.Gałczyński
&Oliwia Leśniewska, klasa VII ,,Satyra na bożą krówkę” K.I.Gałczyński
III miejsceWiktoria Gaweł , klasa VII ,,Małe kina” K.I.Gałczyński
Wszyscy laureaci reprezentowali szkołę  w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w Bytyniu, który odbył się w piątek 29 marca br. Recytatorzy wypadli popisując się znakomitą dykcją oraz interpretacją utworów i zajęli odpowiednio:
-Piotr Wojtkowiak- I miejsce,
-Julia Kańduła –II miejsce,
-Filip Mądry –wyróżnienie,
-Kacper Matuszewski- I miejsce,
-Zofia Skomra –II miejsce,
-Wiktor Walerowski- III miejsce.
W konkursie tym brały także udział dzieci młodsze, przygotowane przez wychowawczynie, p. Natalię Fagasik i p. AgnieszkęWerner.
W kategorii klas I-III doskonale spisały się:
-Daria Kańduła- I miejsce,
-Marika Kańduła- II miejsce,
-Zofia Bogin- III miejsce.
Serdecznie gratulujemy !
Edyta Jagodzińska
Szkolny organizator konkursu

Sukcesy w konkursach plastycznych

Na przełomie marca i kwietnia odbyły się dwa konkursy plastyczne: konkurs „Co skrywają nasze lasy? – Ślady historii w polskich lasach” organizowany przez Nadleśnictwo Konstantynowo oraz konkurs „Magiczna zima” organizowany przez Szkołę Podstawową w Dobieżynie.
W pierwszym konkursie w kategorii klas IV-VI  I miejsce zajęła Amelia Aleksanderek z klasy V wyróżnienie otrzymała Jagoda Kilanowska z klasy V.
      W konkursie „Magiczna zima” nasi uczniowie zdobyli większość miejsc medalowych. W kategorii klas IV-VI  I miejsce zajęła Amelia Aleksanderek z klasy V, II miejsce zajęły Julia Kańduła i Agata Suwiczak z klasy VI, III miejsce zajęły Jagoda Kilanowska z klasy V i Zuzanna Łaski z klasy IVb. Wyróżnienie również otrzymała uczennica z naszej szkoły Karolina Kłak  z klasy IVa. W kategorii klas VII-VIII  II miejsce zdobyła Oliwia Leśniewska     z klasy VII a III miejsce Patrycja Milkowska z klasy VII. Oba konkursy cieszyły się dużą popularnością. Prace do konkursu  „Magiczna zima” były wykonywane w szkole na lekcjach plastyki, natomiast na temat  „Co skrywają nasze lasy? – Ślady historii w polskich lasach” dzieci wykonały samodzielnie w domu. Ogromnie cieszy mnie, że w naszej szkole jest  grupka uczniów zarażona pasją rysowania.
     Serdecznie gratuluję nagrodzonym i życzę dalszych sukcesów.
Katarzyna Kłak

Matematyczne konkursy

W szkolnym kalendarzu stałe miejsce mają konkursy matematyczne.  W grudniu zeszłego roku odbył się IX Międzyszkony Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Z naszej szkoły do II etapu zakwalifikowali się uczniowie Hubert Jazgar z klasy IVb, Jagoda Kilanowska z klasy V, Alicja Pazgrat z klasy VI i Kacper Matuszewski z klasy VII.  Reprezentowali nas tym razem Alicja i Kacper. Alicja Pazgrat zajęła I miejsce w kategorii klas VI a Kacper Matuszewski II miejsce w kategorii klas VII. Są to prawdziwi „Mistrzowie” potrafiący w ciągu niespełna dwóch minut rozwiązać do kilkudziesięciu przykładów tabliczki mnożenia i dzielenia w zakresie 1000.
       Serdecznie gratuluję sukcesu. Tak trzymajcie!
    W maju czeka nas jeszcze konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową w Buku czyli XVIII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Z  matematyką na Ty” dla klas IV-VI. W tym roku naszą szkołę będą reprezentować uczniowie: z klasy IV a – Eliza Czarniak, Otylia Gołębiowska, Emil Pierzyński, Kacper Szeszuła i Franciszek Wrzyszcz, z klasy IV b – Hubert Jazgar, Zuzanna Łaski i Bartosz Stablewski, z klasy V – Adam Kozielski i Amelia Aleksanderek oraz z klasy VI – Alicja Pazgrat i Alex Kozłowski.  II etap tego konkursu odbędzie się w Szkole Podstawowej w  Buku 14 maja o godzinie 16.30.
    Życzę sukcesów w konkursie i trzymam kciuki.
Katarzyna Kłak

Walentynkowy konkurs już za nami!

             W miesiącu lutym odbył się konkurs na najpiękniejszą, przestrzenną Walentynkę dla klas I -III. W konkursie wzięło udział 13 dzieci.
Jury w składzie:
Magdalna Werner- wychowawca klasy I,
Agnieszka Werner- wychowawca klasy II,
Natalia Fagasik- wychowawca klasy III,
Edyta Witkowska –Opas – nauczyciel religii w klasach I-III,
Katarzyna Kłak- nauczyciel plastyki oraz
Renata Krzemińska – organizator konkursu, nauczyciel języka angielskiego ,
przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:
I miejsce- Gabriela Kasprzak z klasy I
II miejsce- Daria Kańduła z klasy III
III miejsce- Antoni Waszak z klasy III
 oraz Julianna Goderska z klasy III
 
Wyróżnienia otrzymali:
Amelia Grunt z klasy II
Zofia Bogin z klasy III
Wiktoria Nowicka z klasy  I
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałym dzieciom składamy podziękowania za zaangażowanie . Zapraszamy do kolejnego konkursu za rok!
                                                                                                                                                                                                Renata Krzemińska

 

Wyniki Szkolnego Konkursu Języka  Angielskiego „ Vocabulary Master”.

 W dniach 1 oraz 6 lutego br. dzieci z klas II i III walczyły o tytuł Mistrza słówek angielskich. Do konkursu przystąpiło łącznie 25 uczniów. Dzieci pisały test  leksykalny mający na celu sprawdzenie stopnia opanowania słownictwa oraz posiadania kompetencji językowych wyższych niż zakłada podstawa programowa. Po dwukrotnym sprawdzeniu testów konkursowych przyznano następujące tytuły:
W klasie II :
Monika Kaźmierczak- MISTRZ
Aleksandra Wierzchowska-WICEMISTRZ
W klasie III:
Zofia Bogin-MISTRZ
Filip Borowiak- WICEMISTRZ
Tegorocznym mistrzom i wicemistrzom serdecznie gratulujemy. Pozostałe dzieci zachęcamy do udziału w konkursie za rok. 
Powodzenia!
                                                                                                         Renata Krzemińska
 Sukcesy wokalne dziewczynek
W dniu 11 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Bytyniu odbył się V Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Śpiewajcie i grajcie Mu”. Naszą szkołę reprezentowały  dziewczynki  i wszystkie osiągnęły sukces!
W kategorii klas IV-VI:
 I miejsce – Agata Suwiczak, klasa VI – „Cicho pastuszkowie”
II miejsce – Nadia Grzymska, klasa VI – „Na pasterkę”
II miejsce – Julia Kańduła , klasa VI – „Pierwsza gwiazda”
III miejsce – Karolina Kłak, klasa IV – „Bardzo cicha noc”
W kategorii klas I-III:
II miejsce – Daria Kańduła, klasa III – „Przekażmy sobie znak pokoju”
Gratulujemy!
 
Sukcesy
Skip to content