SPRAWOZDANIE Z KONKURSU MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO

„Barwy Jesieni – jesienne cudaki”

W dniu 17 listopada r. został rozstrzygnięty Konkurs Plastyczny „Barwy jesieni – jesienne cudaki” zorganizowany w oddziale przedszkolnym Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie. Konkurs miał na celu rozwijanie fantazji i  wyobraźni dzieci, uwrażliwienie ich na piękno otaczającej przyrody oraz rozwijanie zdolności plastycznych dzieci. Czas trwania konkursu: 07.10.2020 r – 16.11.2020 r.

W konkursie udział wzięło 74 prac. W tym:

• 35 prac – Zespół Szkolno-Przedszkolny im.dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie;
  • 16 prac – Przedszkole Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Buku;
  • 15 prac – Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Buku;
  • 6 prac – Szkoła Podstawowa im. o. Ignacego Cieślaka w Dobieżynie.
  • 2 prace – Szkoła Podstawowa im. dr. Lecha Siudy w Szewcach

Komisja konkursowa w składzie:  Katarzyna Kłak, Renata Krzemińska oraz Kamilla Jewasińska wyłoniła 16  laureatów konkursu w czterech kategoriach wiekowych:

W grupie 3-latków:

1. Tomasz S. – Zespół Szkolno-Przedszkolny im.dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie;
  2. Zuzanna Z. – Zespół Szkolno-Przedszkolny im.dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie;
  3. Wiktoria P. – Zespół Szkolno-Przedszkolny im.dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie;
  4. Konrad B.- Zespół Szkolno-Przedszkolny im.dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie.

W grupie 4-latków:

1. Filip N.- Zespół Szkolno-Przedszkolny im.dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie;
  2. Ksawery K.- Przedszkole Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Buku;
  3. Alicja K. – Zespół Szkolno-Przedszkolny im.dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie;
  4. Aleksandra M. – Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Buku.

W grupie 5-latków:

1. Lena B. – Szkoła Podstawowa im. o. Ignacego Cieślaka w Dobieżynie;
  2. Maciej R.- Szkoła Podstawowa im. o. Ignacego Cieślaka w Dobieżynie;
  3. Jagna K-K. – Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Buku;
  4. Łucja S. – Zespół Szkolno-Przedszkolny im.dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie.
  5. Agata K. – Szkoła Podstawowa im. dr. L. Siudy w Szewcach.

W grupie 6-latków:

1. Urszula Z. – Zespół Szkolno-Przedszkolny im.dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie;
  2. Jakub S. – Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Buku;
  3. Jan G. – Szkoła Podstawowa im. o. Ignacego Cieślaka w Dobieżynie;
  4. Hubert S.- Zespół Szkolno-Przedszkolny im.dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe i upominki.

Gratulujemy!!!

Organizatorzy konkursu:

mgr Ewa Tonder

mgrMartyna Kleszcz-Kuryś

Przedszkolny Konkurs Plastyczny

„Moja wymarzona choinka”

Cele konkursu:

– promowanie talentów plastycznych  dzieci;

– budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi;

– zachęcanie do aktywności plastycznej w domu;

– kultywowanie tradycji Bożonarodzeniowych.

1. Konkurs jest skierowany dla dzieci uczęszczających do przedszkola w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie, który jest organizatorem konkursu.

2. Technika wykonania pracy dowolna.

3. Format pracy A4, forma płaska.

4. Praca powinna być opatrzona w metryczkę z przodu pracy: imię i nazwisko oraz nazwa grupy do której uczęszcza dziecko.

5. Prace należy dostarczyć/wysłać do przedszkola w terminie od 20.11.2020r do 18.12.2020r.

Adres: Zespół Szkolno-Przedszkolny im.dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie,

ul.Starowiejska 26, 64-320 Buk.

1. Prace będą oceniane w 4 kategoriach wiekowych: 3,3,4 ,5 i 6latki.Przy ocenie pod uwagę będą brane: estetyka wykonania pracy, pomysłowość oraz różnorodność zastosowanych technik plastycznych.

2. Rozstrzygniecie konkursu odbędzie się 21.12.2020r. Wyniki konkursu będą ogłoszone na stronie internetowej przedszkola.

3. Nadesłane prace przechodzą na własność organizatora. Wszystkie prace będą wyeksponowane na wystawie konkursowej, na terenie przedszkola oraz opublikowane na stronie internetowej .

4. Każdy uczestnik otrzyma dyplom za udział w konkursie.

Gorąco zachęcamy do udziału!

Koordynatorzy konkursu:

Martyna Kleszcz-Kuryś

Kamilla Jewasińska

martyna.kurys@zsp-niepruszewo.pl; tel.660502242

VI EDYCJA SPRINTEM DO MARATONU

Drodzy Rodzicie!
Nasze Przedszkole bierze udział w VI EDYCJI Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków.
Cele edycji:  promocja zdrowego stylu życia; zachęcenie do aktywności fizycznej, ruchu w celu wyrobienia w dzieciach (przedszkolakach) naturalnej potrzeby/nawyku aktywnego spędzania czasu w życiu dorosłym.

Podczas edycji wykonamy 2 zadania:
  1. Tradycyjnie – zorganizuj zawody biegowe w przedszkolu, a nasz wynik zostanie zapisany w liczniku Bliżej Przedszkola.
  2. Zapraszamy do udziału Rodziców. Prosimy w wolnym czasie zabrać swojego przedszkolaka i jego rodzeństwo /dziadków; ciocie i wujków na wspólny spacer/bieg. Pokonany dystans zapisujemy i przekazujemy  do wiadomości wychowawcy.

Dystans, który zostanie przez Państwa osiągnięty zsumujemy z osiągnięciami innych rodzin i wpiszemy do licznika.
Czas realizacji do 17 października 2020r.

Zachęcam do udziału  Martyna Kleszcz-Kuryś

Wyprawka do przedszkola rok szkolny 2020/2021

WSZYSTKIE GRUPY PRZEDSZKOLNE

– PLASTELINA 12 KOLORÓW I CIASTOLINA 1 SZT.

– KREDKI BAMBINO GRUBE DREWNIANE

– KREDKI ŚWIECOWE 1 SZT.

– KLEJ MAGIK W TUBCE I  KLEJ W SZTYFCIE PO 2 SZT.

– TECZKA NA PRACE PLASTYCZNE  I ZESZYT DO RELIGII

– NOŻYCZKI DO WYCINANIA (Z UWZGLĘDNIENIEM DLA DZIECI LEWORĘCZNYCH)

– CHUSTECZKI SUCHE W KARTONIKU 2 SZT.  I MOKRE 1SZT.

– UBRANIA W WORKU NA ZMIANĘ : bielizna, skarpetki, koszulka, spodnie

( DLA DZIECI 3-LETNICH – MALUSZKI 2 KOMPLETY)

– KAPCIE – WYGODNE, PODGUMOWANE

!Bardzo prosimy, aby wszystkie rzeczy były podpisane!

DZIĘKUJEMY

Wychowawcy grup