XXX RAJD  NIEPODLEGŁOŚCIOWY: „BĄDŹ TURYSTĄ W SWOIM MIEŚCIE – BUK 2019

W deszczową sobotę  9.11.2019 r.  kolejny już raz uczniowie naszej szkoły i przedszkola brali udział w XXX RAJDZIE  NIEPODLEGŁOŚCIOWYM  pn. „BĄDŹ TURYSTĄ W SWOIM MIEŚCIE. W ten sposób rozpoczęliśmy świętowanie rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz zakończenia Powstania Wielkopolskiego. Jak co roku startowaliśmy przy Pomniku Ziemi Bukowskiej, gdzie odśpiewaliśmy Rotę i zapaliliśmy znicze, dowiedzieliśmy się o historii pomników w Buku. Przeszliśmy ulicami miasta na cmentarz  św. Krzyża – wysłuchaliśmy również historii Pomnika Powstańców – tu odśpiewaliśmy nasz hymn: „Mazurek Dąbrowskiego”. Ostatnim punktem było obejrzenie zbiorów Muzeum Ziemi Bukowskiej i test wiedzy.  Wszyscy biorący w nim udział otrzymali pamiątkowe dyplomy.  A w siedzibie Oddziału PTTK czekał na nas ciepły rajdowy posiłek.  Na zakończenie tradycyjnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i rajdowe, a dziewczyny z klasy 4 zatańczyły. Organizatorzy  zaprosili nas za rok.

IM

Bicie Rekordu w Resuscytacji Krążeniowo – Oddechowej

Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy polegającą na biciu rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy. Akcja „Ratujemy i Uczymy Ratować” odbyła się 16 października 2019r.  Projekt polegający na biciu rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy to część akcji, której celem jest uświadamianie, jak ważna jest reakcja w chwilach zagrożenia życia lub zdrowia ludzkiego. Pomysłodawcą rekordu jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

NF  

Ślubujemy! – uroczyste pasowanie na ucznia

14 października 2019 roku był bardzo ważnym dniem dla pierwszoklasistów. Właśnie tego dnia zostali przyjęci w poczet prawowitych uczniów szkoły. W części artystycznej najmłodsi pokazali to, czego nauczyli się w szkole w ciągu pierwszych tygodni. Zaprezentowany program wywołał uśmiech i wzruszenie. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie, a po nim Pani Dyrektor dokonała pasowania  pierwszoklasistów na uczniów. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców, Bank PKO oddział w Buku oraz zaproszonych gości. Po zakończonej uroczystości uczniowie wraz z rodzicami przeszli do klasy, gdzie czekała na nich słodka niespodzianka.

NF

40 JUBILEUSZOWY RAJD TURYSTYCZNY PORAŻYN 2019

W niedzielę 6 października 2019 r. w jesienny, pierwszy bardzo zimny, ale słoneczny poranek  wyruszyliśmy autobusem do Opalenicy. Stamtąd wraz z turystami ze szkół w Buku i Rudnik pieszo maszerowaliśmy do Porażyna – 13 km. Najpierw przez Sielinko, Kopanki drogą asfaltową, a potem przez las. Po drodze zbieraliśmy grzyby. Najlepszymi grzybiarzami okazali się Maciek Leśniewski i Amelia Leśniarek.  Druga grupa naszych turystów –  Zosia Bogin z mamą i rodzeństwem  Olą i Jackiem, dotarła pociągiem do Porażyna i lasem na metę rajdu przy pałacu. Na mecie  w Porażynie czekała na nas przepyszna grochówka i pomidorówka, chleb ze smalcem i kiszone ogórki. Można było ogrzać się przy ognisku i usmażyć kiełbaski. Było sporo konkursów m.in. jesienny bukiet, bieg z orzechami, rzut kasztanem itp. – nagrodami były jabłka i śliwki. Jak co roku było bardzo jesiennie i przyjemnie. Zapraszamy za rok wszystkich chętnych na miłe spędzanie czasu na łonie przyrody.

IM

Wydarzenia