W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła bierze udział w VI edycji programu edukacyjnego „Być jak Ignacy”. Organizatorem projektu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Uczniowie klas I-III należący do koła naukowego „Młodzi Odkrywcy” po raz kolejny będą odkrywać fascynujący świat nauki oraz rozwiązywać zagadkę tajemniczego zniknięcia bohatera programu – Ignacego. Tegoroczna tematyka zajęć będzie dotyczyć podróży badawczych, lotnictwa, mózgu, badania przeszłości i kosmosu.
Koło Naukowe „Młodzi Odkrywcy” zakończyło realizację III etapu „Transport i miasta przyszłości” w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Być jak Ignacy – Nauka to przyszłość”.  Młodzi odkrywcy poznali historię transportu – od wynalezienia koła aż do produkcji taśmowej samochodów.  Podczas zajęć dyskutowali na temat nowoczesnych rozwiązań w transporcie, w tym pojazdów autonomicznych. Z dużym zainteresowaniem zapoznali się z projektami współczesnych miast w ramach koncepcji SMART CITY. 
 
W ramach realizacji projektu „Być jak Ignacy” uczniowie koła naukowego „Młodzi Odkrywcy” uczestniczyli w zajęciach II modułu, który dotyczył ekologii. Uczniowie zapoznali się z pojęciem ekologii, a następnie poprzez udział w licznych eksperymentach i doświadczeniach dowiedzieli się, jaki wpływ na powietrze, którym oddychamy, wodę i środowisko, w którym żyjemy ma działalność człowieka, nauczyli się, jak prawidłowo segregować śmieci i przygotowali propozycje na wykorzystanie surowców wtórnych.

SPRAWOZDANIE Z KONKURSU MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO

„Barwy Jesieni – jesienne cudaki”

W dniu 17 listopada r. został rozstrzygnięty Konkurs Plastyczny „Barwy jesieni – jesienne cudaki” zorganizowany w oddziale przedszkolnym Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie. Konkurs miał na celu rozwijanie fantazji i  wyobraźni dzieci, uwrażliwienie ich na piękno otaczającej przyrody oraz rozwijanie zdolności plastycznych dzieci. Czas trwania konkursu: 07.10.2020 r – 16.11.2020 r.
W konkursie udział wzięło 74 prac. W tym:
 • 35 prac – Zespół Szkolno-Przedszkolny im.dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie;
 • 16 prac – Przedszkole Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Buku;
 • 15 prac – Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Buku;
 • 6 prac – Szkoła Podstawowa im. o. Ignacego Cieślaka w Dobieżynie.
 • 2 prace – Szkoła Podstawowa im. dr. Lecha Siudy w Szewcach
Komisja konkursowa w składzie:  Katarzyna Kłak, Renata Krzemińska oraz Kamilla Jewasińska wyłoniła 16  laureatów konkursu w czterech kategoriach wiekowych:
W grupie 3-latków:
 1. Tomasz S. – Zespół Szkolno-Przedszkolny im.dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie;
 2. Zuzanna Z. – Zespół Szkolno-Przedszkolny im.dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie;
 3. Wiktoria P. – Zespół Szkolno-Przedszkolny im.dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie;
 4. Konrad B.- Zespół Szkolno-Przedszkolny im.dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie.
W grupie 4-latków:
 1. Filip N.- Zespół Szkolno-Przedszkolny im.dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie;
 2. Ksawery K.- Przedszkole Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Buku;
 3. Alicja K. – Zespół Szkolno-Przedszkolny im.dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie;
 4. Aleksandra M. – Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Buku.
W grupie 5-latków:
 1. Lena B. – Szkoła Podstawowa im. o. Ignacego Cieślaka w Dobieżynie;
 2. Maciej R.- Szkoła Podstawowa im. o. Ignacego Cieślaka w Dobieżynie;
 3. Jagna K-K. – Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Buku;
 4. Łucja S. – Zespół Szkolno-Przedszkolny im.dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie.
 5. Agata K. – Szkoła Podstawowa im. dr. L. Siudy w Szewcach.
W grupie 6-latków:
 1. Urszula Z. – Zespół Szkolno-Przedszkolny im.dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie;
 2. Jakub S. – Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Buku;
 3. Jan G. – Szkoła Podstawowa im. o. Ignacego Cieślaka w Dobieżynie;
 4. Hubert S.- Zespół Szkolno-Przedszkolny im.dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie.
 
 
 
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe i upominki.
Gratulujemy!!!
Organizatorzy konkursu:
mgr Ewa Tonder
mgr Martyna Kleszcz-Kuryś
Asy-Buenasy  rozpoczęły pracę nad przedstawieniem upamiętniającym życie patronki, Wandy Błeńskiej. Naszym celem było przygotowanie scenki na podstawienie opowiadania Joanny Krzyżanek. W szkole udało się zaprojektować afisz i przeprowadzić kilka prób, jednak konieczność przejścia na pracę zdalną uniemożliwiła wystawienie sztuki z okazji rocznicy urodzin (30 X) czy też rocznicy śmierci (27 XI) Patronki ZSP. Pamiętamy- i jak tylko to będzie możliwe, zapraszamy na pierwszy spektakl w wykonaniu Asów-Buenasów pt. ,,Marzenia Wandzi”.
Edyta Jagodzińska 
Opiekun kółka artystycznego

 

Drodzy Rodzice i dzieci!

 

Wielkimi krokami zbliża się okres świąteczny, a co za tym idzie czas niesienia pomocy potrzebującym. Dlatego nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny nawiązał współpracę z Hospicjum Palium w Poznaniu. W ramach pomocy podopiecznym i ich rodzinom angażujemy się w  chęć przygotowania świątecznej paczki.

Taka materialna pomoc i wyrażona przez to pamięć o tych osobach jest nieoceniona, szczególnie w zbliżającym się świątecznym czasie.


Poniżej przedstawiona jest lista rzeczy, które mogą się w takiej paczce znaleźć.

Pomysły do zestawu dla Rodziny z Hospicjum Domowego:

 • kawa

 • herbata

 • zestaw owoców suszonych

 • owoce w puszce

 • szynka w puszce

 • kabanosy z długim okresem ważności zapakowane próżniowo

 • ciasto gotowe, świąteczne zapakowane – piernik, z długim okresem ważności

 • słodycze różne: czekolada, cukierki

 • nutridrinki

 • podkłady jednorazowe

 • pianka myjąco-pielęgnująca (np. Seni-Care)

 • oliwka do ciała

 • krem Tena Barrier Cream (może nawet dwa do zestawu) – działania przeciwodleżynowe

 • balsam do pielęgnacji skóry

 • słoik miodu

 • ręcznie wykonane ozdoby świąteczne/aniołek na choinkę/bombka/…

Dodatkowo do Paczki zostaną dołączone kartki  dla wszystkich podopiecznych Hospicjum z życzeniami świątecznymi, przygotowane przy współpracy przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas.

Akcja potrwa od 23.11.2020 do 13.12.2020

Gorąco zachęcamy do udziału i zaangażowanie się w chęć niesienia pomocy innym!

 

Martyna Kleszcz-Kuryś

Przedszkole z Zespołu Szkolno –Przedszkolnego dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie

zaprasza do udziału w konkursie plastycznym

Barwy Jesieni jesienne cudaki.

 

Liczymy na inwencję twórczą dzieci, życzymy powodzenia!!!

Szczegóły konkursu znajdują się w załączonym regulaminie.

REGULAMIN KONKURSU

„BARWY JESIENI – JESIENNE CUDAKI”

 •  Cele konkursu:                                                                                               
 • rozwijanie zainteresowań różnymi technikami plastycznymi,
 • rozbudzanie fantazji i wyobraźni,
 • rozwijanie zdolności plastycznych,
 • uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody.
 • Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-6 lat z Przedszkoli:
 • Przedszkole Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo,
 • Przedszkole im. Krasnala Hałabały,
 • Niepubliczne Przedszkole „Pluszak”,
 • Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. dr L. Siudy w Szewcach,
 • Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. o. I. Cieślaka w Dobieżynie,
 • Zespół Szkolno – Przedszkolny im. dr W. Błeńskiej,
 • Tematyka pracy ,,Barwy Jesieni – jesienne cudaki”.
 • Technika wykonania pracy: dowolna, praca indywidualna, wykonana samodzielnie, format pracy dowolny.
 • Każda zgłoszona do konkursu praca powinna zawierać wypisane na odwrocie informacje: imię i nazwisko, wiek, grupę przedszkolną, pełną nazwę przedszkola.
 • Czas trwania konkursu: 07.10 – 16.11.20. Czas nadsyłania prac do 16.11.20 na adres: Zespół Szkolno – Przedszkolny im. dr W. Błeńskiej ul. Starowiejska 26, 64-320 Niepruszewo.
 • Organizatorzy: Zespół Szkolno –  Przedszkolny im. dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie, koordynator – Ewa Tonder  (tel. kontaktowy 603-532-523, mail: ewa_tonder@wp.pl); współorganizator: Martyna Kleszcz-Kuryś (tel. kontaktowy 660502242, e-mail: martyna.kurys@zsp-niepruszewo.pl)
 • Komisja konkursowa powołana przez organizatorów oceniać będzie w czterech kategoriach wiekowych: I  kategoria: dzieci 3-letnie, II kategoria: dzieci 4-letnie, III: dzieci 5–letnie, IV – dzieci 6-letnie
 • O wynikach konkursu poinformujemy każdą z Placówek. Wyniki zostaną również zamieszczone na stronie internetowej Zespołu.
 • Kryterium wyboru najlepszych prac to: samodzielność, sposób i estetyka wykonania, pomysłowość, dobór materiałów, zgodność tematu pracy z regulaminem.
 • Prace biorące udział w konkursie zostaną wyeksponowane w holu przedszkola w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Niepruszewie.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do wystawienia i opublikowania prac.

                                                                                                                                            

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK I MUZEUM POŻARNICTWA W RAKONIEWICACH

Dnia 28.11.2019 r. uczniowie kl. I, II i III wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do fabryki bombek w Stodolsku. Uczniowie poznali proces produkcji pięknych ozdób choinkowych. Dzieci na początku odwiedziły „Dmuchalnię”, gdzie pracownicy ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym ręcznie wytwarzają przeróżne kształty. Kolejnym etapem zwiedzania była „Srebrzalnia”, czyli miejsce, gdzie pracownicy za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddają bombki procesowi srebrzenia.  Następnie uczniowie przeszli do „Dekoratorni”, gdzie przyglądali się pracy pań dekoratorek, które ręcznie nanosiły na bombki piękne wzory. Po wycieczce wszyscy udali się do firmowego sklepu aby dokonać zakupu świątecznych ozdób dla siebie i dla swoich bliskich. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach. Uczniowie  mieli okazję zobaczyć pojazdy konne, hełmy strażackie oraz zabytkowe samochody strażackie. Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń. 

NF

XXX RAJD  NIEPODLEGŁOŚCIOWY: „BĄDŹ TURYSTĄ W SWOIM MIEŚCIE – BUK 2019

W deszczową sobotę  9.11.2019 r.  kolejny już raz uczniowie naszej szkoły i przedszkola brali udział w XXX RAJDZIE  NIEPODLEGŁOŚCIOWYM  pn. „BĄDŹ TURYSTĄ W SWOIM MIEŚCIE. W ten sposób rozpoczęliśmy świętowanie rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz zakończenia Powstania Wielkopolskiego. Jak co roku startowaliśmy przy Pomniku Ziemi Bukowskiej, gdzie odśpiewaliśmy Rotę i zapaliliśmy znicze, dowiedzieliśmy się o historii pomników w Buku. Przeszliśmy ulicami miasta na cmentarz  św. Krzyża – wysłuchaliśmy również historii Pomnika Powstańców – tu odśpiewaliśmy nasz hymn: „Mazurek Dąbrowskiego”. Ostatnim punktem było obejrzenie zbiorów Muzeum Ziemi Bukowskiej i test wiedzy.  Wszyscy biorący w nim udział otrzymali pamiątkowe dyplomy.  A w siedzibie Oddziału PTTK czekał na nas ciepły rajdowy posiłek.  Na zakończenie tradycyjnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i rajdowe, a dziewczyny z klasy 4 zatańczyły. Organizatorzy  zaprosili nas za rok.

IM

Bicie Rekordu w Resuscytacji Krążeniowo – Oddechowej

Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy polegającą na biciu rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy. Akcja „Ratujemy i Uczymy Ratować” odbyła się 16 października 2019r.  Projekt polegający na biciu rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy to część akcji, której celem jest uświadamianie, jak ważna jest reakcja w chwilach zagrożenia życia lub zdrowia ludzkiego. Pomysłodawcą rekordu jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

NF  

Ślubujemy! – uroczyste pasowanie na ucznia

14 października 2019 roku był bardzo ważnym dniem dla pierwszoklasistów. Właśnie tego dnia zostali przyjęci w poczet prawowitych uczniów szkoły. W części artystycznej najmłodsi pokazali to, czego nauczyli się w szkole w ciągu pierwszych tygodni. Zaprezentowany program wywołał uśmiech i wzruszenie. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie, a po nim Pani Dyrektor dokonała pasowania  pierwszoklasistów na uczniów. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców, Bank PKO oddział w Buku oraz zaproszonych gości. Po zakończonej uroczystości uczniowie wraz z rodzicami przeszli do klasy, gdzie czekała na nich słodka niespodzianka.

NF

40 JUBILEUSZOWY RAJD TURYSTYCZNY PORAŻYN 2019

W niedzielę 6 października 2019 r. w jesienny, pierwszy bardzo zimny, ale słoneczny poranek  wyruszyliśmy autobusem do Opalenicy. Stamtąd wraz z turystami ze szkół w Buku i Rudnik pieszo maszerowaliśmy do Porażyna – 13 km. Najpierw przez Sielinko, Kopanki drogą asfaltową, a potem przez las. Po drodze zbieraliśmy grzyby. Najlepszymi grzybiarzami okazali się Maciek Leśniewski i Amelia Leśniarek.  Druga grupa naszych turystów –  Zosia Bogin z mamą i rodzeństwem  Olą i Jackiem, dotarła pociągiem do Porażyna i lasem na metę rajdu przy pałacu. Na mecie  w Porażynie czekała na nas przepyszna grochówka i pomidorówka, chleb ze smalcem i kiszone ogórki. Można było ogrzać się przy ognisku i usmażyć kiełbaski. Było sporo konkursów m.in. jesienny bukiet, bieg z orzechami, rzut kasztanem itp. – nagrodami były jabłka i śliwki. Jak co roku było bardzo jesiennie i przyjemnie. Zapraszamy za rok wszystkich chętnych na miłe spędzanie czasu na łonie przyrody.

IM

Wydarzenia
Skip to content