WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK I MUZEUM POŻARNICTWA W RAKONIEWICACH

Dnia 28.11.2019 r. uczniowie kl. I, II i III wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do fabryki bombek w Stodolsku. Uczniowie poznali proces produkcji pięknych ozdób choinkowych. Dzieci na początku odwiedziły „Dmuchalnię”, gdzie pracownicy ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym ręcznie wytwarzają przeróżne kształty. Kolejnym etapem zwiedzania była „Srebrzalnia”, czyli miejsce, gdzie pracownicy za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddają bombki procesowi srebrzenia.  Następnie uczniowie przeszli do „Dekoratorni”, gdzie przyglądali się pracy pań dekoratorek, które ręcznie nanosiły na bombki piękne wzory. Po wycieczce wszyscy udali się do firmowego sklepu aby dokonać zakupu świątecznych ozdób dla siebie i dla swoich bliskich. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach. Uczniowie  mieli okazję zobaczyć pojazdy konne, hełmy strażackie oraz zabytkowe samochody strażackie. Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń. 

NF

XXX RAJD  NIEPODLEGŁOŚCIOWY: „BĄDŹ TURYSTĄ W SWOIM MIEŚCIE – BUK 2019

W deszczową sobotę  9.11.2019 r.  kolejny już raz uczniowie naszej szkoły i przedszkola brali udział w XXX RAJDZIE  NIEPODLEGŁOŚCIOWYM  pn. „BĄDŹ TURYSTĄ W SWOIM MIEŚCIE. W ten sposób rozpoczęliśmy świętowanie rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz zakończenia Powstania Wielkopolskiego. Jak co roku startowaliśmy przy Pomniku Ziemi Bukowskiej, gdzie odśpiewaliśmy Rotę i zapaliliśmy znicze, dowiedzieliśmy się o historii pomników w Buku. Przeszliśmy ulicami miasta na cmentarz  św. Krzyża – wysłuchaliśmy również historii Pomnika Powstańców – tu odśpiewaliśmy nasz hymn: „Mazurek Dąbrowskiego”. Ostatnim punktem było obejrzenie zbiorów Muzeum Ziemi Bukowskiej i test wiedzy.  Wszyscy biorący w nim udział otrzymali pamiątkowe dyplomy.  A w siedzibie Oddziału PTTK czekał na nas ciepły rajdowy posiłek.  Na zakończenie tradycyjnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i rajdowe, a dziewczyny z klasy 4 zatańczyły. Organizatorzy  zaprosili nas za rok.

IM

Bicie Rekordu w Resuscytacji Krążeniowo – Oddechowej

Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy polegającą na biciu rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy. Akcja „Ratujemy i Uczymy Ratować” odbyła się 16 października 2019r.  Projekt polegający na biciu rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy to część akcji, której celem jest uświadamianie, jak ważna jest reakcja w chwilach zagrożenia życia lub zdrowia ludzkiego. Pomysłodawcą rekordu jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

NF  

Ślubujemy! – uroczyste pasowanie na ucznia

14 października 2019 roku był bardzo ważnym dniem dla pierwszoklasistów. Właśnie tego dnia zostali przyjęci w poczet prawowitych uczniów szkoły. W części artystycznej najmłodsi pokazali to, czego nauczyli się w szkole w ciągu pierwszych tygodni. Zaprezentowany program wywołał uśmiech i wzruszenie. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie, a po nim Pani Dyrektor dokonała pasowania  pierwszoklasistów na uczniów. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców, Bank PKO oddział w Buku oraz zaproszonych gości. Po zakończonej uroczystości uczniowie wraz z rodzicami przeszli do klasy, gdzie czekała na nich słodka niespodzianka.

NF

40 JUBILEUSZOWY RAJD TURYSTYCZNY PORAŻYN 2019

W niedzielę 6 października 2019 r. w jesienny, pierwszy bardzo zimny, ale słoneczny poranek  wyruszyliśmy autobusem do Opalenicy. Stamtąd wraz z turystami ze szkół w Buku i Rudnik pieszo maszerowaliśmy do Porażyna – 13 km. Najpierw przez Sielinko, Kopanki drogą asfaltową, a potem przez las. Po drodze zbieraliśmy grzyby. Najlepszymi grzybiarzami okazali się Maciek Leśniewski i Amelia Leśniarek.  Druga grupa naszych turystów –  Zosia Bogin z mamą i rodzeństwem  Olą i Jackiem, dotarła pociągiem do Porażyna i lasem na metę rajdu przy pałacu. Na mecie  w Porażynie czekała na nas przepyszna grochówka i pomidorówka, chleb ze smalcem i kiszone ogórki. Można było ogrzać się przy ognisku i usmażyć kiełbaski. Było sporo konkursów m.in. jesienny bukiet, bieg z orzechami, rzut kasztanem itp. – nagrodami były jabłka i śliwki. Jak co roku było bardzo jesiennie i przyjemnie. Zapraszamy za rok wszystkich chętnych na miłe spędzanie czasu na łonie przyrody.

IM

Wydarzenia