KONKURS „WOLONTARIAT NA ZNACZKACH POCZTOWYCH”

W czasie zdalnego nauczania otrzymałam od Pani Dyrektor- adres mailowy z propozycją przeprowadzenia on line konkursu plastycznego. Konkurs pt.,,WOLONTARIAT- na znaczkach pocztowych” polegał na wykonaniu i zaprojektowaniu znaczka pocztowego w pracy plastycznej ukazującej problematykę działań wolontariatu- pomocy innym. Prace , które otrzymałam od sześciu osób- postanowiłam aby umieścić na stronie internetowej szkoły jako nobilitację i zachętę dla innych uczniów do udziału w konkursach i pracy w SKW ,, Pomocna dłoń”.

Opiekun SKW ,,Pomocna dłoń”
Edyta Witkowska- Opas

 
 
 
DRODZY RODZICE!
 
Jako Zespół Szkolno – Przedszkolny – czyli Adopcyjni Rodzice  otrzymaliśmy szczególnie piękne PODZIĘKOWANIE i ZARAZEM  ZAMKNIĘCIE ZE WZGLĘDU NA WIEK  ADOPCJI SERCA  NASZEJ JANVIERE  UWIZEYIMANA.
Można o tym przeczytać na załączonym zdjęciu.
Wszystkim , którzy nas wspierali -SERDECZNIE  DZIĘKUJĘ
Warto , pomyśleć na przyszłość może o następnym dziecku- i pomocy dla niego-proszę Was Drodzy Rodzice o Wasze sugestie
Opiekun Pallotyńskiej Adopcji Serca Edyta Witkowska – Opas

 

Najnowsza książka o naszej Patronce- Wandzie Błeńskiej, która ukazała się w wydawnictwie  Święty Wojciech- Poznań

,,DOKTA- opowieść o Wandzie Błeńskiej”- to książka o misjonarce, która zrealizowała swoje marzenie. To książka , o tym , że można czuć się spełnionym pomagając innym. To książka o dobroci , pokorze , skromności , pracowitości i wierze. O odwadze pomagania tym, którym inni nie odważyli się pomóc- ludziom chorym na trąd. To niezwykła historia Mądrego i Wrażliwego Człowieka.

Dzień Patrona w Piątkowskiej Szkole Społecznej im. dr Wandy Błeńskiej w Poznaniu

W środę 30 października – w dzień urodzin Patronki, delegacja uczniów z naszej szkoły (Piotr Wojtkowiak z kl. VI, Julia Kańduła, Agata Suwiczak, Nadia Grzymska i Ala Pazgrat z klasy VII oraz Kacper Matuszewski, Wiktoria Gaweł , Wiktoria Bartczak, Zosia Skomra i Oliwia Leśniewska  z klasy VIII) wraz z nauczycielem religii p. Edytą Witkowską-Opas odwiedziła Piątkowską Szkołę Społeczną im. dr Wandy Błeńskiej w Poznaniu. W programie było uroczyste otwarcie Dnia Patrona w sali gimnastycznej- występ artystyczny dzieci i nauczycieli Piątkowskiej Szkoły, krótkie wspomnienie naszej Patronki przedstawione w prezentacji. Następnie w grupach uczestniczyliśmy w warsztatach manualnych. Młodzież wykonywała – ozdabiała własnoręcznie cytatami doktor Wandy Błeńskiej torby lniane. Był też czas w przerwach na wspólną integrację , rozmowy między uczniami naszych szkół. Następnie odbyło się spotkanie z misjonarzami – wspólny posiłek i przejście całej społeczności szkolnej do pobliskiego kościoła na uroczystą Mszę Świętą wraz z pocztem sztandarowym naszej szkoły. W drodze powrotnej odwiedziliśmy grób naszej Patronki na cmentarzu przy ulicy Nowina, aby w skupieniu pomodlić się za Jej duszę i zapalić znicze. Sądzę , że ten dzień pełen wrażeń na długo zapadnie w naszej pamięci.
 
                                                        Edyta Witkowska-Opas

 

Plan pracy Szkolnego Koła Wolontariatu ,,Pomocna dłoń” działającego przy Zespole Szkolno Przedszkolnym im. dr Wandy Błeńskiej w Niepruszewie na rok szkolny 2019/2020:

1. Zbiórka pieniędzy na Pallotyńską Adopcję Serca- podopieczną Janviere podczas XIX Rajdu ,,Pieczona Pyra”. ( wrzesień 2019r)

2. Długotrwała zbiórka nakrętek po plastikowych butelkach – ,,Zakręcona Akcja”- zbieramy nakrętki na rehabilitację dla małej Antosi.

3. ,,Góra Grosza”- pomoc w zbiórce pieniędzy wraz z Samorządem Uczniowskim ( grudzień 2019r).

4. Udział w projekcie- ,,DZIAŁAMY”- wraz z koordynatorem akcji kol. Małgorzatą Zeuschner.

5. Odwiedziny Domu Opieki Społecznej – Psarskie- wykonywanie kartek świątecznych i wizyta przedświąteczna przy współpracy z wychowawcą klasy III- kol. Agnieszką Werner.

6. WIECZÓR KOLĘD- dla społeczności lokalnej ( podczas wieczoru wspieramy finansowo naszą podopieczną z Rwandy).

7. Zbiórka karmy suchej dla poznańskiego schroniska- ,,Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”- wraz z opiekunem SU.

8. Doraźne zbiórki dla Fundacji Pomocy Humanitarnej ,,Redemptoris Missio”

Pod koniec tegorocznych wakacji dostaliśmy wiadomość- list od Janviere. Pisze w nim , że będzie się uczyć w 3 klasie szkoły średniej. Jest nam bardzo wdzięczna za okazywaną pomoc, dzięki której ma opłaconą szkołę, ubezpieczenie zdrowotne , a także zapewnione potrzebne rzeczy lub lekarstwa w razie choroby. Zapraszam do przeczytania listu.

 

                                                                                                         Opiekun Pallotyńskiej Adopcji Serca Edyta Witkowska-Opas

Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń”